Child Safety

Zasady bezpieczeństwa dzieci

Story S-standard obsługiwane są łańcuszkiem kulkowym i zgodnie z normą EN-PN 13120 dostarczane są z ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie zaplątania i uduszenia się dzieci w pętlach łańcuszków lub sznurków sterujących osłonami okiennymi.

Bezpieczeństwo

Istnieje niebezpieczeństwo uduszenia się małych dzieci w pętlach łańcuszka, sznurków, tasiemek i wewnętrznych linek sterujących produktem.
Aby uniknąć zaplątania i uduszenia należy utrzymywać poza zasięgiem małych dzieci elementy sterujące, łańcuszki oraz sznurki, które mogłyby owinąć się wokół szyi dziecka.
Meble, łóżka, łóżeczka dziecięce należy ustawiać z dala od sznurków łańcuszków sterujących osłonami.
Nie wiązać sznurków. Upewnić się, że sznurki nie są skręcone i nie tworzą pętli.

Bezpieczeństwo dzieci rolety | Decoexpert
Uwaga

Dzieci mogą się udusić, jeśli napinacz nie zostanie zamontowany poprawnie.
Przed zamontowaniem i użytkowaniem urządzenia należy przeczytać szczegółową instrukcję załączoną do opakowania produktu.
INSTALATOR MA OBOWIĄZEK zamontować dodatkowy element poprawiający bezpieczeństwo np. napinacz łańcuszka oraz pozostawić na zamontowanej osłonie etykiety zawierające ostrzeżenia, by mogli się z nimi zapoznać użytkownicy produktu.

W CELU OGRANICZENIA RYZYKA WYPADKU NAPINACZ ŁAŃCUSZKA NALEŻY BEZWZGLĘDNIE ZAMONTOWAĆ DO ŚCIANY. NAPINACZ ŁAŃCUSZKA JEST INTEGRALNYM ELEMENTEM KAŻDEGO MANUALNEGO SYSTEMU OSŁONOWEGO Z OFERTY DECOEXPERT.

Mocować wkrętami na stałe do ściany przynajmniej na wysokości 150 cm ponad podłogą, w sposób gwarantujący ciągłe naprężenie pętli. Nie należy instalować napinacza za pomocą taśmy dwustronnej lub kleju. Dodatkowe elementy zabezpieczające umożliwiają zmniejszenie ryzyka uduszenia, ale nie można ich uznać za całkowicie niezawodne
ZASADY USTALANIA DŁUGOŚCI PĘTLI ŁAŃCUSZKA z mechanizmem napinającym Długość łańcuszka kulkowego musi być zgodna z zaleceniami ujętymi w normie EN-PN 16434.
1. Wysokość mocowania story:
2. Wysokość story:
3. Długość łańcuszka z napinaczem:
1. Nieznana
2. Poniżej 2,5m
3. Krótszy niż 100 cm
1. Nieznana
2. Ponad 2,5m
3. Wysokość story minus 150 cm
1. Znana
2. n.d.
3. Minimum 150 cm powyżej podłogi